مقالات

بیل مکانیکی چینی

بیل مکانیکی چینی

آیا برای پروژه ساختمانی خود به بیل مکانیکی نیاز دارید؟ در این صورت ممکن است از خود بپرسید که آیا بیل مکانیکی چینی انتخاب خوبی است یا خیر. با وجود مارک های مختلف بیل مکانیکی در بازار، تصمیم گیری برای اینکه کدام یک برای شما مناسب است، دشوار خواهد بود.

در این مقاله بیل‌های چینی را با مارک‌ های دیگر مقایسه می‌کنیم تا به شما کمک کنیم بهتر تصمیم بگیرید که آیا آنها انتخاب مناسبی برای نیازهای شما هستند یا خیر.


بیل مکانیکی چینی


از لوازم بیل مکانیکی می توان دکل، باکت، کابین گردان و زنجیر یا چرخ لاستیکی را نلم برد. امکان نصب تجهیزات دیگر مثل چکش، سنجد، چنگک و کراپ بر روی بیل مکانیکی نیز وجود دارد. از بیل های مکانیکی برای کاربردهای متفاوتی استفاده می ‌شود. مهم ترین کاربردهای بیل مکانیکی عبارتند از:

بیل مکانیکی چینی

برش توسط ادوات هیدرولیکی
تخریب
حفر کانال، گودال، زیرسازی
حمل مواد
خاک برداری
تسطیح زمین
گود برداریبرای ساخت ساختمان
معدن کاری


تاریخچه بیل مکانیکی چینی


بیل مکانیکی های چین امروزه در حال توسعه هستند. در سال 1954 اولین بیل مکانیکی چین در نیروگاه مکانیکی دفتر معدن فوشون در استان لیائونینگ تولید شد که نماد تولد بیل مکانیکی چینی شد. در اوایل دهه 1970، چین تحقیق و توسعه بیل مکانیکی هیدرولیک را آغاز کرد. با ساخت و ساز شانگهای، معدن Hefei، کارخانه ماشین آلات سنگین Hangzhou و ... به عنوان شرکت های ستون فقرات، انواع مختلف بیل های هیدرولیک با موفقیت توسعه یافته اند.
با موفقیت در تحقیق و توسعه، سایر مدل ها و انواع دیگر بیل مکانیکی نیز به سرعت توسعه یافته اند. با بهبود مستمر سطح کیفی قطعات هیدرولیک در چین و استفاده از قطعات هیدرولیک وارداتی، کیفیت بیل های هیدرولیک از سال 1983 به سرعت بهبود یافته است.
در قرن بیست و یکم، چین وارد مسیر سریع توسعه شد. صنعت بیل مکانیکی با نرخ رشد متوسط 30 درصد رشد انفجاری را تجربه کرده است. در حال حاضر توسعه صنعت بیل مکانیکی چین را می توان در حال شکوفایی توصیف کرد. پنجاه و پنج درصد از بیل مکانیکی های مدل ها و دسته های مختلف در این دوره ظاهر شدند.


چرا مصرف کنندگان بیل مکانیکی از برندهای چینی را ترجیح می دهند؟


در سال های اخیر با گسترش روزافزون استفاده از بیل مکانیکی، مردم به خرید بیل مکانیکی بیشتری می پردازند و برندهای بیل مکانیکی روز به روز در حال افزایش هستند. در این زمان انتخاب مردم هنگام خرید بیل مکانیکی بسیار مهم است. یک بیل مکانیکی با کیفیت خوب و قیمت مناسب می تواند به ما در انجام عملیات ساختمانی بهتر و کسب درآمد بیشتر کمک کند. پس هنگام خرید بیل مکانیکی چینی را انتخاب کنیم یا بیل مکانیکی مارک های دیگر؟


تفاوت بیل مکانیکی چینی با برندهای دیگر


1_ از نظر قیمت، این بیل ها مقرون به صرفه تر هستند. در مقایسه با برندهای دیگر، بیل‌ های بیل مکانیکی برند چینی با همان قیمت، از قابلیت اطمینان و عملکرد بالاتری برخوردار هستند. همچنین مصرف سوخت بیشتری دارند، بنابراین می توانند هزینه کمتری را برای تکمیل پروژه‌های بیشتر خرج کنند.

2_ هزینه تعمیر و نگهداری، در مقایسه با سایر بیل های مکانیکی دیگر با قیمت مشابه، بیل مکانیکی چینی تعمیر و نگهداری ارزان تری دارد و قطعات آن متنوع تر هستند. بنابراین ارزان و سریع تعویض می شوند.

3_ خدمات پس از فروش، اکثر برندهای معروف بیل مکانیکی چینی کاملاً خوب هستند و حتی پرسنل پس از فروش و استادان تعمیر و نگهداری صدها کیلومتر را برای ارائه خدمات تعمیر و نگهداری به مشتریان طی می کنند که می توان گفت نسبتاً خوب است. اما مارک های دیگر تعداد کمی می توانند این کار را انجام دهند.

تفاوت بیل مکانیکی چینی با برندهای دیگر


کدام برند بیل مکانیکی مناسب است؟


چه بیل مکانیکی برند چینی باشد و چه بیل مکانیکی دیگر، مهم ترین نکته این است که بیل مکانیکی را متناسب با نیاز خود انتخاب کنید. بیل مکانیکی که خیلی کوچک است نمی تواند الزامات کاری را که باید انجام شود برآورده کند و بیل مکانیکی که خیلی بزرگ است جابجایی آن دشوار و ساخت آن دشوار می باشد و قیمت آن بسیار بالاست. وزن بیل مکانیکی می تواند تصوری از اندازه کلی دستگاه ارائه دهد، اما مهم است که اطمینان حاصل شود که بازوی رباتیک می تواند به حداکثر فاصله ای که برای کار نیاز دارد برسد.
اکثر سازندگان بیل مکانیکی نمودارهایی را در اسناد فنی خود ارائه می کنند که حرکت بازوی رباتیک را نشان می دهد تا حداکثر ارتفاع و عمق قابل دستیابی را نشان دهد.
عامل مهم دیگر قدرت موتور است، موتور هیدرولیک را نیرو می دهد، هیدرولیک به بازوی رباتیک و ابزارهای نصب شده روی بازوی رباتیک نیرو می دهد و به اندازه دستگاه مربوط می شود، اما ممکن است متفاوت باشد. یک موتور قوی تر می تواند کار دشوارتر را تکمیل کند. اکثر بیل مکانیکی ها مجهز به موتورهای دیزلی هستند. اگرچه در سال های اخیر شاهد ظهور برخی از موتورهای هیبریدی دیزل/الکتریکی با سیستم های بازیابی انرژی بوده ایم. بنابراین بیل مکانیکی باید با استانداردهای فعلی پیشگیری از آلودگی در کشور مورد استفاده، به ویژه سیستم درجه بندی ایالات متحده و استانداردهای انتشار اروپا، مطابقت داشته باشد.
پس از تعیین مشخصات اصلی بیل مکانیکی مورد نظر، می توان بیل مکانیکی را نیز بر اساس ارگونومی، راحتی، وسایل کمک کار یا میزان صدا در موقعیت رانندگی انتخاب کرد.

کدام برند بیل مکانیکی مناسب است؟


انواع برندهای بیل مکانیکی چینی


صنایع سنگین صنایا (SANY)


شرکت صنایا یکی از شرکت های چینی است که از ۱۹۸۹ شروع به فعالیت کرده و از جمله ۱۰ برند برتر تولید کننده ماشین آلات راهسازی در دنیا به شمار می آید.

صنایع سنگین صنایا (SANY)


چنگدو شنانگ


از برندهای برتر چینی در زمینه تولید ماشین آلات راهسازی می توان برند چنگد. شنانگ را نام برد. این شرکت در قسمت جنوب غربی کشور چین قرار دارد.


شرکت لیوگانگ


یکی از برندهای برتر چینی در زمینه تولید بیل مکانیکی و ماشین آلات صنعتی شرکت لیوگانگ است. این شرکت از سال ۱۹۵۸ تاکنون انواع محصولات صنعتی را تولید کرده است. لودر و بیل مکانیکی از جمله محصولات برتر این شرکت هستند.

شرکت لیوگانگ


Xugong XCMG


شرکت XCMG در کشور چین شروع به فعالیت کرده و در زمینه ماشین آلات صنعتی دارای بیش از نیم قرن سابقه است.

Xugong XCMG


بیل مکانیکی برند زوم لاین


زوم لاین یکی از شرکت های تازه تاسیس در چین می باشد که آغاز فعالیت آن از سال ۱۹۹۲ تاکنون بوده است. شرکت زوم لاین به عنوان ششمین تولید کننده ماشین آلات راهسازی و سنگین شناخته شده است. به دلیل قیمت های مناسب و کیفیت خوبی که محصولات این شرکت چینی دارند، در سطح بین‌المللی با استقبال بسیار خوبی مواجه شده است.

بیل مکانیکی برند زوم لاین


بیل مکانیکی E230 زولاین


در مقایسه با دیگر مدل‌ های مشابه این مدل بیل مکانیکی دارای قیمت مناسبی است. در نتیجه برای خرید این محصول نسبت به دیگر مدل ها تقاضا بالا می باشد. این مدل بیل مکانیکی دارای موتوری از نوع کامینز است.


سخن پایانی


بیل های مکانیکی دارای برندهای مختلفی هستند. اگرچه فقط با نگاه کردن به برند نمی توان قضاوت کرد که کدام بهتر یا بدتر است، اما مارک هایی که در بازار فروش خوبی دارند باید توسط عموم شناخته شوند. بنابراین هنگام خرید، برندی را انتخاب کنید که حداقل فروش آن نسبتاً ثابت بوده و کیفیت را می توان تضمین کرد. اگرچه برخی از برندها با استراتژی‌های ارتقای موقت یا ماشین ‌آلات جدید برنده افزایش فروش موقت خواهند بود. اما در بلندمدت، برندهایی با فروش پایدارتر برای انتخاب مناسب‌ تر هستند.


چاپ   ایمیل

درباره ما

جنیون کامینز درراستای ارائه تخصصی قطعات راهسازی ومعدنی ازسال 1385باکادری مجرب ازمیان زبده ترین مکانیک ها قطعه فروش هادریان حوزه فعالیت دارد. این مجموعه بابهترین کیفیت وبهترین برندها بالاترین سطح کیفیت قطعات راهسازی به شمادستگاه داران. وشرکت های راهسازی به عنوان یکی ازبهترین واردکننده ها تهیه کننده قطعات. خدمات کوچکی رادرتوسعه وآبادانی کشورداشته.

آدرس

آدرس

 تهران - ۴۵متری زرند، سه راه آذری، مجتمع تجاری کاترپیلار

درباره ما

جنیون کامینز درراستای ارائه تخصصی قطعات راهسازی ومعدنی ازسال 1385باکادری مجرب ازمیان زبده ترین مکانیک ها قطعه فروش هادریان حوزه فعالیت دارد. این مجموعه بابهترین کیفیت وبهترین برندها بالاترین سطح کیفیت قطعات راهسازی به شمادستگاه داران. وشرکت های راهسازی به عنوان یکی ازبهترین واردکننده ها تهیه کننده قطعات. خدمات کوچکی رادرتوسعه وآبادانی کشورداشته.

تماس با ما

دسترسی آسان

آدرس

آدرس

 تهران - ۴۵متری زرند، سه راه آذری، مجتمع تجاری کاترپیلار