مقالات

کدام بیل مکانیکی بهتر است؟

کدام بیل مکانیکی بهتر است؟

اگر قصد اجاره یا خرید یک بیل مکانیکی را دارید، مهم است که با آگاهی از انواع مختلف بیل مکانیکی، توانایی ها و کاستی های آنها وارد فرآیند خرید شوید. هر کدام از این دستگاه ها دارای کاربرد مخصوص به خود می باشد.


کدام بیل مکانیکی بهتر است؟


بیل های مکانیکی وسایل نقلیه خاکی هستند که به راحتی با بازو، سطل، کابین چرخان و مسیرهای متحرک قابل شناسایی هستند. بزرگترین عامل تمایز بین مدل های مختلف اندازه آنها است. زیرا اندازه اغلب با محدوده تحرک و ظرفیت بالابر و حفاری مرتبط است. نوع بیل مکانیکی که شما نیاز دارید بسته به شرایط کاری و الزامات کار متفاوت خواهد بود.
اگر نیاز به حفاری در اقیانوس دارید، یک بیل مکانیکی دراگلین یا بیل مکانیکی طولانی ممکن است بهترین انتخاب برای شما باشد. اگر روی زمین های تپه ای کار می کنید، بهترین انتخاب شما ممکن است یک بیل مکانیکی خزنده باشد. در زیر هفت نوع مختلف بیل مکانیکی و کاربردهای مختلف آنها را معرفی می کنیم.

کدام بیل مکانیکی بهتر است؟


بیل مکانیکی خزنده


این نوع بیل مکانیکی برای معدن، درجه بندی منظره و حفر ترانشه گزینه مناسبی است. مزایای آن برای زمین های ناهموار مناسب می باشد و معایب آن کندتر از بیل مکانیکی چرخدار است.
بیل مکانیکی خزنده که به عنوان بیل مکانیکی استاندارد نیز شناخته می شود، خزنده نامیده می شود. زیرا به جای چرخ بر روی دو مسیر چرخان کار می کند.
تقریباً به همان روشی که یک مخزن انجام می دهد. این خزنده از نیروی هیدرولیک استفاده می کند و اگرچه کندتر از یک بیل مکانیکی چرخدار است، اما شاسی ردیابی آن باعث پایداری بیشتر آن می شود. این همان چیزی است که بیل مکانیکی خزنده را به انتخاب خوبی برای مناظر شیب دار، ناهموار یا گل آلود تبدیل می کند. سیستم چرخ زنجیر به آن اجازه می دهد در زمین های ناهموار تعادل بهتری داشته باشد.

بیل مکانیکی خزنده


بیل مکانیکی چرخ دار


این نوع بیل مکانیکی برای کارهای روی سطوح صاف یا سخت استفاده می شود. مزایای ان حرکت روی بتن سریع و آسان است. این بیل در زمین های گل آلود یا تپه ای به خوبی کار نمی کند و این موضوع از جمله معایب آن به شمار می آید. بیل مکانیکی چرخدار مانند بیل مکانیکی خزنده استاندارد است. اما همانطور که از نامش پیداست، به جای ریل دارای چرخ است.
از آنجایی که بیل مکانیکی چرخ دار کشش کمتری نسبت به استاندارد دارد، بهتر است روی آسفالت یا بتن استفاده شود. در حالی که بیل مکانیکی چرخدار برای مکان‌هایی با خاک نرم یا تپه‌ها و شیب ها مناسب نیست، وقتی روی سطح صاف و سخت کار می‌ کند، سریع‌تر از یک خزنده است. همچنین مانور دادن آسان تر است.

بیل مکانیکی چرخ دار


بیل مکانیکی مکنده


بیل های مکانیکی مکنده برای کارهای حفاری شکننده، پاکسازی زباله و پروژه های زیرزمینی استفاده می شوند. مزایای آن احتمال آسیب رساندن به محیط اطراف یا تاسیسات زیرزمینی را کاهش می دهد. عیب این نوع بیل مکانیکی این است که لوله مکش معمولاً فقط 30 سانتی متر (یک فوت) یا کمتر قطر دارد که باعث می شود
برای پروژه های بزرگ قابل استفاده نباشد. بیل مکانیکی مکنده که به آن بیل مکانیکی خلاء نیز گفته می شود، شامل یک لوله مکش است که به عنوان یک خلاء فشار بالا عمل می کند. سیستم مکش که در پشت سر هم با جت آب داخلی کار می کند، خاک و زباله ها را با سرعت سریع 200 مایل در ساعت می مکد.
شرکت‌ های ساختمانی اغلب از بیل های مکنده برای کارهایی که نیاز به حفاری دقیق و دقیق دارند، استفاده می کنند. زیرا یک بیل مکانیکی می‌ تواند احتمال آسیب منطقه را به نصف کاهش دهد.

بیل مکانیکی مکنده


بیل مکانیکی طولانی


برای مناطق صعب العبور این نوع بیل های مکانیکی گزینه مناسبی هستند. این بیل چون دارای بازوی بلند قابل افزایش است حفاری را از فاصله ایمن آسان تر می کند. اما بازوی بلند، حفاری را در فضاهای تنگ غیرممکن می کند. همانطور که از نام آن پیداست، بیل مکانیکی دارای بازو و بوم بلند است.
بازوی قابل گسترش بیل مکانیکی دارای برد 40 تا 100 فوت است که دسترسی به مناطق ساخت و ساز را که بیش از 100 فوت با شما فاصله دارند به صورت افقی امکان پذیر می کند. این نوع بیل مکانیکی برای مشاغلی ساخته می شود که زمین یا محل ساخت و ساز از نزدیک شدن بیش از حد ماشین و اپراتور جلوگیری می کند. مانند پروژه های تخریب که روی رودخانه یا دریاچه قرار دارند.

بیل مکانیکی طولانی


بیل مکانیکی هیدرولیک


از بیل های مکانیکی هیدرولیک برای پروژه های معدن و حفاری سنگین استفاده می شود. مزایای آن ها این است که دارای موتور قدرتمند و ظرفیت سطل بزرگ است. اما بیل ها برای بسیاری از مشاغل بزرگتر از نیاز هستند. بیل هیدرولیک که به آن بیل های برقی نیز می گویند، قوی ترین نوع بیل مکانیکی است. در حالی که بیشتر برای پروژه های معدن استفاده می شود، بیل هیدرولیک برای انجام هر کاری که نیاز به بلند کردن و حمل سنگ های بزرگ، مواد معدنی و سایر اجسام یا مواد سنگین دارد، مناسب است.

بیل مکانیکی هیدرولیک


بیل مکانیکی دراگلاین


برای راندن شمع های عمیق، ساخت بندر، معادن سطحی، حفاری عمیق، بیل مکانیکی جاده و عملیات زیر آب از این نوع بیل های مکانیکی استفاده می شود. بیل های دراگلاین عمق حفاری 65 متر (213 فوت) یا بیشتر دارند. اما اندازه بزرگ و سیستم غیر قابل انعطاف آن باعث می شود که فقط برای مشاغل خاص قابل استفاده باشد.
بیل مکانیکی دراگلاین بزرگتر از استاندارد است. مهمتر از آن، عملکرد متفاوتی دارد. دراگلین از یک سیستم طناب بالابر و یک دراگلین برای بالا و پایین بردن سطل و کشیدن آن به سمت راننده استفاده می کند. سیستم بالابر، کشنده این بیل مکانیکی را برای حفاری در زیر آب ایده آل می کند.

بیل مکانیکی دراگلاین


بیل مکانیکی فرمان اسکید


برای پاکسازی محل، حذف زباله و پاکسازی استخر از این نوع بیل های مکانیکی استفاده می شود. اندازه کوچک بیل مکانیکی فرمان اسکید آن را برای مناطق باریک یا مکان های کاری با فضای محدود ایده آل می کند. ولیاز آنجایی که فرمان اسکید به جای مسیر روی چرخ است، ممکن است در زمین های ناهموار یا گل آلود، شنی یا برفی عملکرد خوبی نداشته باشد.
بزرگترین تفاوت بین فرمان اسکید و بیل مکانیکی استاندارد این است که با فرمان اسکید، بوم و سطل به سمت راننده قرار می گیرند. فرمان اسکید اغلب برای پروژه های کوچک و کارهای مسکونی استفاده می شود.

بیل مکانیکی فرمان اسکید


تفاوت میان انواع بیل مکانیکی


به غیر از اندازه، بزرگترین تفاوت بین بیل انواع بیل مکانیکی قابلیت چرخش آن ها است. برخی از مدل های بیل مکانیکی می توانند تا 360 درجه کامل بچرخند. در حالی که بیل مکانیکی حفار فقط می تواند 200 درجه چپ و راست بچرخد. به طور کلی، بیل های مکانیکی برای کارهای مستحکم استفاده می شوند. انتخاب نوع بیل مکانیکی بستگی به شرایط زیر دارد:


اندازه ماشین


اندازه بیل مکانیکی که شما نیاز دارید به وزن موادی که بلند می کنید بستگی دارد. یک بیل مکانیکی می تواند تا شش تن متریک را تحمل کند. یک بیل مکانیکی با اندازه متوسط 6-10 تن متریک را حمل می کند و بیل مکانیکی استاندارد یا با اندازه کامل برای بلند کردن 10 تا 90 تن متریک مجهز است.


شرایط محل کار


آیا محل کار شما منظره ای صاف و خالی است؟ یا یک منطقه شهری با تعداد زیادی ساختمان و موانع دیگر است؟ زمین تعیین می کند که برای تکمیل کار به طور موثر و ایمن به چه نوع بیل مکانیکی نیاز دارید.


وزن


اگر می خواهید حداکثر وزن عملیاتی بیل مکانیکی را بدانید. آخرین چیزی که می خواهید یک بیل مکانیکی است که بیش از حد سنگین است.


ظرفیت سطل، عمق حفاری و دسترسی


سطل های مختلف می توانند وزن های مختلف را تحمل کنند. شما باید مطمئن شوید که بیل مکانیکی که انتخاب می کنید می تواند اندازه سطل مورد نیاز کار شما را تحمل کند. نیازهای عمق و طول حفاری شما به تعیین اندازه بیل مکانیکی و نوع اتصال کمک می کند.


در دسترس بودن ذخیره سازی


بسته به اینکه شرکت شما در کجا واقع شده است، ممکن است به یک انبار سرپوشیده برای قرار دادن بیل مکانیکی در هوای سرد، طوفانی یا بیش از حد بارانی نیاز داشته باشید.


بیل مکانیکی استاندارد و مینی بیل مکانیکی

بیل مکانیکی استاندارد و مینی بیل مکانیکی


بیل های مکانیکی استاندارد و مینی بیل مکانیکی از لحاظ زیر با هم فرق می کند:


اندازه


مینی بیل مکانیکی که بیل مکانیکی فشرده نیز نامیده می شود، کوچکتر از بیل مکانیکی استاندارد است.


کنترل


مینی بیل مکانیکی دارای یک چرخش دم کاهش یافته یا حتی یک چرخش دم صفر است که چرخش های محکم و مانور را در مکان های کاری کوچک، تنگ یا باریک، مانند پارکینگ ها، آسان تر می کند. بیل مکانیکی فشرده دارای زیرانداز باریک تری است که اغلب می تواند زمانی که اپراتور نیاز به حرکت بیل مکانیکی در فضاهای تنگ، مانند درها یا دروازه ها داشته باشد، بیشتر فشرده شود.


وزن


وزن یک مینی بیل مکانیکی کمتر از یک بیل مکانیکی استاندارد است که حمل و نقل بین مکان ها را آسان تر می کند. یک مینی بیل مکانیکی نیز به سوخت کمتری نیاز دارد.


زمان استفاده از مینی بیل مکانیکی


استفاده از مینی بیل مکانیکی در هر زمان که احتمال برخورد بیل مکانیکی به دیوار، ماشین، ماشین یا موانع دیگر وجود دارد بسیار مهم است. زیرا این کار نه تنها به مانع بلکه به خود بیل مکانیکی نیز آسیب می رساند.

زمان استفاده از مینی بیل مکانیکی


آیا باید بیل مکانیکی بخرید یا اجاره کنید؟ دو نکته را باید در نظر گرفت:


خرید یا اجاره بیل مکانیکی مناسب


هنگام خرید یک بیل مکانیکی و حتی لوازم بیل مکانیکی، به مقدار قابل توجهی پول نقد یا اعتبار مناسب نیاز دارید که می توانید از آن برای تضمین وام استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که اگرچه خرید ممکن است به هزینه اولیه بیشتری نیاز داشته باشد، ولی می تواند در طول زمان در هزینه شما صرفه جویی کند. به خصوص اگر قصد دارید مکررا از دستگاه استفاده کنید. زیرا هزینه های اجاره می تواند به سرعت افزایش یابد.
با اندازه گیری فرکانس کار می توان متوجه شده چه نوع بیل مکانیکی برای کار مناسب است. هر چند وقت یکبار به دستگاه نیاز دارید، اعداد را اجرا کنید تا ببینید کدام گزینه برای کسب و کار شما بهتر عمل می کند. اما قاعده کلی این است، اگر بیش از 65٪ مواقع از دستگاه استفاده می کنید، باید دستگاه را خریداری کنید. اگر کمتر از 65٪ یا کمتر از هشت ماه در سال از آن استفاده می کنید، اجازه دستگاه بهتر است.
از فاکتورهای دیگری که باید هنگام تصمیم گیری برای اجاره یا خرید در نظر بگیرید، مزایای مالیاتی احتمالی خرید و همچنین بازگشت احتمالی سرمایه است. همیشه می توانید پس از اتمام کار، بیل مکانیکی را بفروشید تا هزینه های خود را جبران کنید.


چاپ   ایمیل

درباره ما

جنیون کامینز درراستای ارائه تخصصی قطعات راهسازی ومعدنی ازسال 1385باکادری مجرب ازمیان زبده ترین مکانیک ها قطعه فروش هادریان حوزه فعالیت دارد. این مجموعه بابهترین کیفیت وبهترین برندها بالاترین سطح کیفیت قطعات راهسازی به شمادستگاه داران. وشرکت های راهسازی به عنوان یکی ازبهترین واردکننده ها تهیه کننده قطعات. خدمات کوچکی رادرتوسعه وآبادانی کشورداشته.

آدرس

آدرس

 تهران - ۴۵متری زرند، سه راه آذری، مجتمع تجاری کاترپیلار

درباره ما

جنیون کامینز درراستای ارائه تخصصی قطعات راهسازی ومعدنی ازسال 1385باکادری مجرب ازمیان زبده ترین مکانیک ها قطعه فروش هادریان حوزه فعالیت دارد. این مجموعه بابهترین کیفیت وبهترین برندها بالاترین سطح کیفیت قطعات راهسازی به شمادستگاه داران. وشرکت های راهسازی به عنوان یکی ازبهترین واردکننده ها تهیه کننده قطعات. خدمات کوچکی رادرتوسعه وآبادانی کشورداشته.

تماس با ما

دسترسی آسان

آدرس

آدرس

 تهران - ۴۵متری زرند، سه راه آذری، مجتمع تجاری کاترپیلار